MUDURNU

MUDURNU 
       Karadeniz'in en güzel yerlerinden biri olan Mudurnu, tarih kokan daracık 
sokakları ve tarihi evleri, yemyeşil bitki dokusu, kaplıcaları,ve kalesiyle, gerçekten görülmeye değer yerlerden biri... 

      Bölgeye gitmek için İstanbul 'dan yola çıkanlar, E-5 karayolu ya da TEM otobanını kullanarak, Bolu Dağı'na kadar rahat bir yolculuk yapabilirler. Çift şeritli otobanda araç sürmek de keyifli... Bir zamanlar azap yolu olan Bolu Dağı geçişi ise, şimdilerde keyif yolu oldu. Çift şerit gidiş geliş yol,sürücüleri yormuyor. Bolu Dağı'nı iner inmez Gökdemirler tesislerinin bulunduğu ve tekrar otoban başlangıcının olduğu Abant kavşağından Abant istikametine gidersiniz.  


   Abant yoldan 15 km dir. Abant girişi ücretlidir.Mudurnu'ya direkt geçiş yapacağınızı belirtirseniz ücret ödemesiniz.Abant 
Mudurnu arası ise 17 km dir.Mudurnuya girişte sizi Mudurnu A.Ş önündeki Mudurnu sembolü Dev bir Tavuk heykeli karşılar.Sonra da ilçe merkezine ulaşırsınız.Girişte Mudurnu mimarisine uygun yapılmış Yarışkaşı hotelini göreceksiniz.  

   Mudurnu'ya İstanbul'dan gelenler için Adapazarı(SAKARYA) otobanında Akyazı sapağından Akyazı,Dokurcun ve Taşkesti' yi geçerek Mudurnu'ya ulaşabilirsiniz. Dokurcun ile Taşkesti arasındaki yoldaki keskin virajlara dikkat edin. Bu yol bozuk olduğundan diğer yolu tercih edebilirsiniz.Fakat bu yolu güvenli geçmeniz için hızdan kaçınınız.
Bu yolun size getirisi ise yol güzergahında bulunan ormanlık geçiş ve yeşille çevreli güzel manzaralar görmenizdir.Bu yolu kullanmanızın bir sebebi ise Karamurat gölünü görmeniz olacaktır. 

OTOBÜS 
Kendi aracınız yoksa, İstanbul ve diğer büyük şehirlerden, Özbolu ,Üstün Erçelik şirketleri başta olmak üzere, Bolu'ya giden otobüsleri kullanabilirsiniz. Bolu'ya geldiğinizde Terminalden , Mudurnu'ya  sabah saat 7 de olmak üzere her yarım saatte  bir otobüs seferleriyle Mudurnu'ya ulaşabilirsiniz. Mudurnu Otobüs İşletmesi.

   Tel.0 ( 374 ) 215 68 59 Bolu Yazıhane

 
Daha fazla bilgi için www.mudurnu.com adresini kullanabilirsiniz.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !